Турнік для дому

Турнік для дому

Для будь-якого спортсмена турнік є обов'язковим снарядом, на якому добре опрацьовуються м'язи грудей, рук, плечового пояса, спини, преса. У будь-якому фітнес-центрі можна побачити тренажер-турнік для підтягування, який можна придбати в компаніях, що займаються виробництвом спортивного інвентарю, такими як Спортмастер або Ігроспорт.

За конструкцією турніки для установки в квартирі поділяються на кілька категорій:

  • призначений для установки в дверний отвір;
  • призначений для монтажу на стіну;
  • підлоговий турнік;
  • стельовий турнік.

У маленькій квартирі складно знайти вільний кут, тому тут найкращим варіантом буде турнік, для установки в дверний проріз. Коштує він недорого і легко встановлюється в будь-якому дверному отворі квартири. Такий турнік може бути або розсувним, або розпірним, дивлячись який спосіб кріплення вибрав виробник. Правильно встановлений, він здатний витримати навантаження до 150 кг, так що на ньому можуть займатися люди середнього і трохи вище середньої ваги, але з обмеженням по зростанню.

У квартирі, де площа дозволяє виділити один-півтора квадратних метра, можна рекомендувати турнік з монтажем на стіні. Але для цього необхідно, щоб турнік встановлювався на бетонну або цегляну стіну. Модифікаціями такої конструкції є турнік-бруси, шведська стінка з турніком 3 в 1, кутовий і наддверний. Так як відстань від стіни робочої поперечини невелике, то деякі вправи на них робити надзвичайно складно.

Підлоговий турнік можна встановлювати на вільної площі квартири або будинку. Це комбінований снаряд, в якому можуть бути і турнік дитячий, і лавки для жиму, і багато іншого, щоб можна було зайнятися спортом в домашніх умовах. Але така конструкція досить дорога в порівнянні з іншими видами турніків.

Стельовий турнік кріпиться безпосередньо до стелі. На ньому можна робити вправи, недоступні для дверного і настінного турніків. Але він вимагає постійної уваги, так як анкерні болти кріплень можуть ослабнути і їх потрібно регулярно перевіряти.

Всі ці види турніків виконані зі сталі, а поперечини та інші кінці снарядів обтягнуті гумою.

Як зробити турнік в квартирі своїми руками

Не у всіх є час ходити в тренажерні зали, але підтримувати себе у фізичній формі необхідно. Для цього потрібно не полінуватися і зробити турнік в домашніх умовах своїми руками. У порівнянні з фірмовими турніками їх виготовлення досить недорого, особливо якщо господар володіє умінням працювати з металом і здатний виконати креслення турніка для будинку самостійно.

Турнік в дверний отвір

Найбільш простим є турнік, що встановлюється в дверний проріз. Як варіант його можна встановлювати і між прилеглих стінами. Матеріалом можуть служити сталеві труби, куточки і інші кріпильні деталі. До переваг такої конструкції можна віднести простоту монтажу, безпеку, стійкість до перевантажень. Як варіант на таку поперечину можна повісити дитячу гойдалку, боксерську грушу, канат для підтягування. Але через обмеженість простору на ньому можна виконувати виключно базові вправи.

Hастінний турнік

Настінний турнік представляє зварену або скріплену болтами конструкцію. Перекладина з круглого металу, елементи конструкції - з профільного заліза. Анкерними болтами така конструкція кріпиться безпосередньо до стіни. Завдяки такому кріпленню турнік надійний, а розташувати його можна на будь-якій вільній стіні, обмеженою висотою стелі. На такому турніку існує обмеження по навантаженню, та й деякі елементи - перевороти і ін. Робити неможливо.

Cтельовий турнік

Стельовий турнік відрізняється від настінного системою кріплення безпосередньо на стелі, матеріали практично ті ж, але необхідно стежити за затягуванням болтів, які можуть ослабнути під впливом навантажень.

Як займатися на турніку будинку

Зрозуміло, що виконати всі вправи, які спортсмен робить на професійному турніку практично неможливо. Існують обмеження і по вазі, і за видами вправ. На домашніх турніках добре робити підтягування, качати прес, грудні і плечові м'язи, виконувати інші елементи, які дозволяють зробити габарити квартири і відстань між турніком і місцями кріплень.