Експлуатація ,ремонт ,технічний огляд дитячих майданчиків в Україні

Документ регламентірующий правила встановлення дитячих майданчиків в Україні «Дитячі майданчики. Благоустрій прибудинкових територій. ДБН Б.2.2-5: 2011. Благоустрій територій »При проектуванні дитячих комплексів необхідно враховувати передбачуваний вік дітей, для яких проводиться устаткування. Дитина повинна захопитися і не відчувати під час гри дискомфорту. Це потрібно прийняти в розрахунок при виборі розмірів і ступеня складності ігрового центру. Стійкість комплексу випробовується шляхом фізичного тестування, розрахунку, або комбінування цих двох способів. У дорослих обов'язково повинен бути доступ до дитини, що знаходиться усередині обладнання, це дозволить забезпечити йому підстраховку.


Виступаючі елементи повинні мати закруглену форму, гострі кути не допускаються. В цілях безпеки встановлюють перила, захисні бортики, а також використовують безпечне покриття. На гірках має бути присутня захисна поперечина і бортики стартової ділянки висотою 10 - 50 см.

Загальні правила встановлення дитячих ігрових комплексів

Дитячі майданчики встановлюють по всім нормам і стандартам в суворій відповідності з проектом виготовлення і паспортом устаткування. Тільки якісна і професійна установка може гарантувати по безпеку дітей під час гри. При плануванні майданчика потрібно передбачити зону безпеки, а також правильне освітлення території.


Обслуговування дитячих майданчиків

Контроль над станом дитячого комплексу, його техобслуговування і ремонт здійснює власник. В першу чергу, необхідний регулярний візуальний огляд, завдяки якому можна виключити виникнення небезпечних дефектів, які з'явилися внаслідок неправильної експлуатації, несприятливих кліматичних умов або дій сторонніх осіб.

Періодично слід проводити функціональний огляд, який включає в себе детальну перевірку всіх елементів на предмет оцінки працездатності, зношеності, стійкості, міцності комплексу в цілому.

Один раз на рік також проводяться основний огляд. Дана перевірка повинна підтвердити відповідність техстану майданчики вимогою безпеки.

Якщо під час огляду будуть виявлені які-небудь недоліки, їх негайно потрібно усунути.