Дитячі майданчики в містах України

Діти повинні проводити багато часу на вулиці, але в містах місце для дитячих ігор часто не обладнане. Можна проводити час у місцях відпочинку в парках, але, як правило, діти не відчувають великого задоволення від таких прогулянок - їм потрібно більше спілкуватися з однолітками. Останнім часом у міських дворах почали з'являтися дитячі майданчики, побудовані на гроші мешканців будинку. Так, наприклад, з'явилися численні дитячі майданчики Чернігів. Вже цілий ряд міських дворів мають сучасні та цікаві для дітей майданчики для ігор. Чернігів - відносно невелике місто, що потопає в зелені. Очевидно, що жителі міста ставляться особливо до свого оточуючого простору і своїм дітям.

Дитячі майданчики стали прекрасно доповнювати і Кіровоград. Це місто довго прибував в запустінні, а зараз починає оживати - багато в чому це пов'язано з ініціативами нового мера. Багато, до речі, пам'ятають тріумфальну перемогу Кіровограда в шоу «Майданс». Саме дитячі майданчики Кіровоград були встановлені на гроші, виграні танцювальної командою міста в шоу «Майданс». Усього таких майданчиків побудували десять - на втіху городян і молодих мам, які тепер можуть спокійно відпочивати поруч, коли їх дітлахи весело грають на яскравою і сучасної майданчику.

У Луганську стали популярні дитячі набори, з яких можна зібрати майданчик самостійно. Навесні 2013 року дитячі майданчики Луганськ були упорядковані за розпорядженням мерії. Цим спеціально займалася ціла команда. А по області відремонтували більше 2000 майданчиків. У цьому відношенні Луганськ випередив Кіровоград. Малюки задоволені гірками, східцями, будиночками, гойдалками та іншими дитячими атракціонами в їх дворах.

Не відстають від дитячих міських ініціатив та інші міста України. Наприклад, ініціативи Полтави з облаштування дитячих майданчиків почалися ще в 2010 році, тут дітям особливо сподобалися дерев'яні дитячі майданчики Полтава, випускаються одним з місцевих виробників. Ці майданчики з'явилися по всій Полтавській області. Полтава останнім часом буквально розцвіла, винятком не стали і дитячі містечка, які з'явилися в різних місцях. Майданчики стали улюбленим місцем дітей і батьків. Деякі батьки, що живуть в приватних будинках, набувають ігрові будиночки, які дуже подобаються їх маленьким діткам, вони із задоволенням грають з однолітками в літній час.

Особливою радістю для жителів Запоріжжя є зелені острівці природи, які особливо радують око на тлі сучасного промислового міста. Ці острівці вже традиційно мають дитячі майданчики Запоріжжя, де вечорами збираються діти та їхні батьки, одні - пограти в свої ігри, а інші - попащекувати про життя. Це одні з улюблених місць городян, до яких вони ставляться дуже дбайливо.

Красивим містом північно-східній Україні є Суми. Це місто також не став винятком і почав встановлювати дитячі майданчики Суми. Ще в 2011 році мерія затвердила концепцію розміщення дитячих майданчиків згідно щільності населення, за останні роки встановлено більше 40 штук, в майбутніх роках кількість буде збільшено. Про дітей продовжують дбайливо піклуватися в українських містах, це стосується не тільки північно-східній частині країни.