Роль гри та спілкування на дитячому майданчику в розвитку дитини .

Роль гри та спілкування на дитячому майданчику в розвитку дитини .

       Кожна дитина любить гуляти на вулиці , перебувати на свіжому повітрі , бігати на просторі і гратися з іншими дітьми. Будь-яка людина сама проживала цей чудовий період дитинства і напевно пам'ятає , як весело спускатися з гірки , підтягувався на штанзі , перелазив через лабіринти , збиралися компаніями в дитячих будиночках , будував в пісочні фігурки і катався на гойдалках. Всі ці ігрові споруди, що знаходяться на певній території , і називаються дитячим майданчиком.
         Кожна дитина проводить на ній велику частину свого дитинства , але навіть не замислюється , наскільки важливу роль дитячий майданчик грає в його житті. Всі можливі турніки допомагають розвивати практично всі групи м'язів організму , адже окрім підтягувань , діти завжди придумають , як ще його можна використовувати. Катання на гірці сама по собі приємна процедура , але для того , щоб з гірки скотитися , треба на неї забратися , піднімаючись по сходах , що сприяє тренуванню м'язів нижніх кінцівок. Жодна дитина не стане просто так підніматися по сходах багато разів підряд , але в грі це відбувається мимоволі і захоплююче , так як за працею обов'язково слід нагорода. Гойдалки і всілякі лабіринти допомагають розвивати вестибулярний апарат і орієнтацію в просторі. Гра з пісків сприяє розширенню уяви , пам'яті, уваги , і що особливо важливо для маленьких дітей - дрібної моторики. І , нарешті , просто біг на дитячому майданчику , без якого не обходиться жодна прогулянка , покращує функції дихальної , серцево- судинної та опорно -рухової систем . А спілкування з іншими дітьми дозволить розвивати комунікаційні навички дитини і його соціальну адаптацію.
        Звичайно , в ідеалі , майданчики повинні бути обладнані всіма перерахованими спорудами хоча б в одиничному екземплярі. На жаль , прибудинкова територія , на якій розташовується майданчик , не дозволяє встановити всі складові конструкції в одному місці. Тоді рекомендується відвідувати кілька майданчиків , що сприятиме не тільки зміні обстановки , а й чергуванню навантажень . Таким чином , фізичний розвиток дитини будемо правильним і повноцінним.