Спортивний майданчик в лісі

Спортивний майданчик в лісі

Займатися фізкультурою і аматорським спортом найкраще на вулиці, а ще краще в лісі або лісопарку, бажано далеко від автомобільних трас і міського шуму. Раніше можна було займатися безкоштовно на шкільних або вузівських стадіонах, але тепер вони практично все огороджено парканами і всередину пускають тільки своїх. Гойдалки, тренажерні зали, теж користуються попитом, а й плата за заняття не всім по кишені. Та й атмосфера в таких залах не відповідає відкритого повітрю - піт, інші запахи надають не найсприятливіший вплив на організм. Тому заняття на природі збирають все більше людей.

Ідеї, як облаштувати майданчик в лісі

Шукаючи місце для розміщення майданчика, не обов'язково шукати великий вільний простір, в лісі його, як правило немає. Снаряди можна розташувати між деревами, використавши частину з них в якості опор. Зрозуміло, що повністю оснастити майданчик спортивними снарядами з підручних матеріалів явно не вийде, хоча деякі ентузіасти примудряються зробити з підручних матеріалів досить примітивні спортивні снаряди.

Які снаряди знадобляться

Так як такі майданчики повинні служити на зразок воркаута, то мінімальний набір може бути таким:

  • турнік;
  • паралельні бруси;
  • похила лава для віджимань зі стійками під штангу;
  • гімнастичні кільця.

Для любителів боксу можна підвісити боксерську грушу, а якщо немає професійної, то можна набити піском і тирсою міцний мішок, для любителів просто потренувати кулаки підійде.

Поряд можна встановити похилу сходи і колоду на невисоких опорах для розвитку рівноваги. Любителям армреслінгу буде не важко привезти одну-дві тракторні широкопрофільні шини, а гирі можна використовувати або заводські, або саморобні, приробивши до дерев'яних чурбакам ручки.

Любителям покидати м'яч після тренувань неважко прикріпити до дерева кільце з сіткою. Вирівнявши поверхню, можна встановити тенісні столи.Як ефективно займатися на майданчику в лісі

Якщо люди всерйоз починають займатися в лісі, то вони можуть зробити або завезти невеличкий вагончик, де можна переодягтися в спортивне і залишити звичайний одяг. А якщо такого немає, то кілька саморобних лавок з підручних матеріалів замінять стандартну роздягальню.

Для отримання ефекту від таких занять необхідно дотримуватися рекомендацій, які може дати спортсмен зі стажем або тренер. Будь-які заняття потрібно починати з розминки, щоб розігріти м'язи і налаштувати себе на робочий ритм занять. Потім кожен починає власну програму, хто з гімнастичним ухилом, хто з силовим. У будь-якому випадку, потрібно переходити зі снаряда на снаряд, використовуючи метод від простого до складного. Спроби відразу максимально включитися в «роботу» на максимальних навантаженнях не раз приводили до травм, причому не завжди вони виявлялися легкими. Тут потрібно враховувати ще один фактор - віддаленість майданчика від транспортної інфраструктури, тому допомога, якщо вона дійсно знадобитися, може прибути пізніше, ніж в місті.