Історія воркаут в Україні

Історія воркаут  в Україні

Напевно всі знають, що таке воркаут. Суміш гімнастики, акробатики і силових вправ завоювала серця мільйонів спортсменів з усього світу.

Зараз в Україні існує досить сильна команда з цього виду спорту, не раз перемагала в міжнародних змаганнях. За порівняно невеликий період спортсменам вдалося пройти шлях від простих ентузіастів до атлетів світової величини.Саме про історію Workout в Україні і піде мова в цій статті.

Початок StreetWorkout в Україні

Як і у випадку з будь-яким іншим видом спорту, моментом його виникнення вважається систематизація розрізнених вправ і формування певного зводу правил для змагань.

Воркаут у вигляді виконання окремих вправ на турніках і брусах існував давно. До цього виду можна віднести навіть дворові змагання за радянських часів. Але як певний напрям workout сформувався на початку 2000-х років, з поширенням швидкісного інтернету і виникненням можливості у атлетів з різних країн обмінюватися досвідом.

Спочатку цей вид спорту був популярний переважно серед чорношкірого населення США, де не було можливості відвідування хороших спортзалів і єдиним способом підтримання форми були вправи з власною вагою на самостійно побудованих турніках і брусах. Саме тому цей спорт і отримав назву Street Workout - вулична тренування (накачування м'язів), або ghetto workout - тренування в гетто.

Поступово розрізнені вправи були об'єднані в єдиний комплекс. Програма тренувань Street Workout поєднує в собі класичні гімнастичні елементи, общесіловую підготовку, а також ряд вправ, характерних тільки для цього виду спорту.

Родоначальником цього руху в Україні вважається Денис Мінін. Окремі послідовники цього виду спорту були і раніше, але саме йому вдалося об'єднати всіх любителів здорового способу життя і прихильників цього виду спорту в єдиний рух.Займатися на турніках Денис почав ще в 2004 - му році, а до популяризації воркаута він приступив приблизно з 2009-го. Залучаючи до тренувань хлопців з довколишніх дворів, а також розміщуючи на відеохостингу ролики з тренувань, через нетривалий час йому вдалося сформувати досить великий колектив прихильників нового виду спорту.

В 2010-му році був проведений перший всеукраїнський чемпіонат з street workout. Так як організація заходу здійснювалася виключно силами самих учасників, в якості звукового супроводу використовувалися колонки зі старих «Жигулів», а логотип спортивного клубу був роздрукований на звичайному принтері і приклеєний скотчем до труби турніка.

Але саме цей чемпіонат став поштовхом до розвитку воркаута в Україні.

Результатом швидкого зростання популярності цього виду спорту стало проведення в кінці травня 2011 року в Дніпропетровську міжнародного фестивалю Workout Fest, який відвідала одна з кращих в світі команд з цього виду спорту Bar-Barians.

З 2012 року починається розквіт цього руху. Крім участі в шоу «Україна має талант» в січні 2012 року, з 21 квітня Денис відправляється в воркаут-тур по містах України. За три з невеликим місяці він відвідав 25 міст, де здійснював презентацію свого виду спорту, а також пропаганду здорового способу життя.



В подальшому тури по містах стали щорічною традицією, в ході яких поєднуються різні заходи (наприклад, «День без тютюну») з проведенням змагань різних рівнів.

Розвиток Workout в Україні

Якщо ще кілька років тому майданчики для воркаута були рідкістю, зараз характерно розташовані комплекси турніків і брусів зустрічаються на більшості спортмайданчиків.

До переваги цього виду спорту можна віднести принцип "Each one teach one" (найбільш близький переклад - кожен когось вчить). Це означає необхідність популяризації цього руху самими спортсменами, а також безкоштовні розробки схем тренувань і необхідність допомагати початківцям атлетам. Так як для будь-якого новачка завжди є проблемою питання, з чого почати, такий підхід сприяє суттєвому підвищенню популярності цього виду спорту та залучення до руху нових учасників.

Додатковим чинником, що сприяє підвищенню популярності воркаута, є видовищність виконання більшості вправ, а також відсутність необхідності використання складного і дорогого обладнання для тренувань.

Зараз workout є одним з найбільш популярних неформальних видів спорту. Фактично в кожному місті є одна або кілька команд «вуличних турнікменів».

Одним з найбільш значущих подій в процесі розвитку цього виду спорту є відкриття воркаут-центру «Торсіон» в Харкові. Загальна площа залів становить близько 400 квадратних метрів, на яких розташовуються спеціалізовані тренажери для розвитку цільових груп м'язів спортсменів, а також комплекси турніків і брусів для відпрацювання програмних вправ.

Цей центр набирає на навчання дітей у віці від семи років. У програмі підготовки як загальнофізичні вправи, так і спеціалізована програма для участі в змаганнях з воркауту.